06×16 – Nesporný důkaz náklonnosti

1871
Přidáno 29. 03. 2014

Blíží se valentýn a každý z party má plány, jak ho strávit. Howard chce svým propracovaným dárkem potěšit v poslední době mrzutou Bernadette, Leonard bere Penny do restaurace a Sheldon hodlá přetrpět rande s tím, že dárek pro Amy nechá vybrat Alex a Raj, aby nebyl sám, přesvědčí Stuarta, aby nechal obchod otevřený déle a uspořádal párty pro všechny podobně osamělé duše.

Raj po svém proslovu, že dokud mají jeden druhého, nejsou sami, odejde s Lucy, holkou, která mu řeč pochválila, na kafe.

Howard pracuje celou noc, aby vytvořil svoje a Bernadettiny iniciály do srdíčka ve velikosti zrnka písku, ale při vyndání z mikroskopu to rozbije, a tak s vděčností přijme nabídku Leonarda, že by mohli jít do restaurace všichni čtyři. Bernie je vytočená, že Howard nebyl schopný uklidit byt a dát prát prádlo kvůli hraní, zatímco ona dře 17 hodin denně v práci, a tak mu schovala xbox. Penny naštve, že v restauraci vidí svého bývalého s holkou, kvůli které ji odkopl. Vše se zhorší, když je svědkem jejich zásnub. Leonard, aby zachránil situaci se taky pokusí kleknout, ale Penny ho zarazí. Poté je nesnesitelná a Bernie poví Howardovi, že oproti nim jsou na tom dobře, Howard souhlasí, navrhne, aby se vypařili a slíbí, že vypere a ona mu prozradí, že xbox schovala do pračky. Leonard doma Penny vyčte, že vše úmyslně sabotovala, když pouze chtěl strávit příjemný večer, nic nepřehánět, protože jak sama řekla, valentýn se často pokazí kvůli velkým očekáváním. Penny mu přizná, že má velký problém se závazky a když vidí, jak skvěle jim to klape, bojí se. Leonard jí navrhne, že místo toho, aby se děsila, kolikrát se jí ještě pokusí požádat o ruku, tak až bude připravená, požádá ho ona, s čímž Penny souhlasí.

Alex koupí tři dárky, ten poslední, obrázek od slavného neurovědce, se Sheldonovi tak zalíbí, že si ho nechá. Amy přijde za Sheldonem do bytu a ten je nesmírně nadšen, když mu sdělí, že se vykašlají na všechno, kouknou na jeho oblíbený film a dají si jeho oblíbenou pizzu. Je jeho přítelkyně, chce, aby byl spokojený a ví, jak ho stresuje vybírání dárků. Sheldon jí předá papír, kde je psáno, že je uvedena jako jeho kontakt v případě, že by se mu něco stalo. Amy je dojatá, ale další dny jí dojde, že to je proklatý dárek, Sheldon má neustále nějaké zdravotní problémy, podle něho vážné, a ona za ním musí neustále jezdit.

Rubrika